Tatil, iş ya da bir başka konu için bir yolculuğa çıkacağınız zaman genelde aklınızda iki seçenek belirmektedir. Birincisi köpeğinizi ya da kedinizi bir pet pansiyonuna bırakmak, diğeri ise evcil hayvanınızı gittiğiniz yere götürmektir. İkinci seçenek pek mümkün olmadığı için ve köpek barınaklarının yada çiftliklerinin sizin hayvanınıza kafes içinde bakması bize bu konuda bir bölüm açmamızı düşündürdü ve bu konu hakkında hem biraz bilgi vermek hem de size hayvan refahı altında seçenekler sunmayı amaçladık.

Hayvanınızı kafesli bir sistemin olduğu barınaklara ve pansiyonlara bırakmayın!

Bu konu hakkında gayet güzel, temiz, ve kafessiz ortamlar sağlayan kurum ve kuruluşlar var. İkinci bir seçenek olarak bazı hayvanseverler kendi evlerinde bizzat özel olarak ilgilenerek bu işi yapmaktadır. Bu hayvanseverler içinde veteriner hekim öğrencileri de yer almaktadır.

Veteriner hekiminizle görüşün!

Bazı klinikler size bulunduğunuz bölgedeki hayvanseverlerden ya da kurum ve kuruluşlardan güvenilir öneriler yapabilir.

Köpeğinizi bir pansiyona yada bir hayvansevere emanet etmeden birkaç hafta önce hayvanınızın gerekli aşılarını yaptırmayı ihmal etmeyin! Bu konu hakkında veteriner hekiminizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Tanıdığınız insanlara her zaman öncelik verin!

Gerçekten hayvanları seven, ilgili ve müsait arkadaşlarınız bu konuda önceliğiniz olsun.

Bu konu hakkında bizimle de iletişim kurabilirsiniz. Sizin için araştırır, sizlere seçenekler sunabiliriz. Önceliğimiz Bursa’da olmak üzere size bu konuda ev ortamında hizmet konusunda yardımcı olmaya çalışırız.